Depresja- choroba XXI wieku. Psychiatra Warszawa

Życie w dwudziestym pierwszym wieku nie jest łatwe. Mamy coraz większy dostęp do wszelkich udogodnień, rozwój technologiczny sprawia, że (teoretycznie) żyje nam się coraz lepiej. Nie musimy przecież prać w ręku- zrobią to za nas maszyny, nie musimy dokonywać trudnych obliczeń w pamięci- zrobi to za nas komputer czy kalkulator. Niestety, w miarę powstawania kolejnych udogodnień coraz trudniej nam, ludziom, być zadowolonymi z siebie.

psycholog warszawa

Chcemy mieć jak najlepsze wykształcenie, aby mieć jak najlepszą pracę. Jak już zdobędziemy intratne stanowisko, to chcemy jak najwięcej zarabiać. Po to, aby móc korzystać z przywilejów współczesnego świata. Niestety w tej pogoni często zapominamy o nas samych i tym co jest w nas najpiękniejsze- uczuciach (tych wobec siebie i tych wobec innych). Nie mamy czasu na prawdziwe poznanie drugiego człowieka, pokochanie go. Boimy się decyzji o założeniu rodziny, bo będziemy zmuszeni zwolnić nasze szaleńcze tempo w drodze po pozorne szczęście. Nawet nie wiemy kiedy, na naszej drodze pojawia się depresja warszawa.

Duże miasta dodatkowo generują w nas poczucie bycia gorszym. Przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie lepszy, kto będzie miał nowszy i szybszy samochód, droższe ubrania czy kosmetyki, ktoś, kto będzie spędzał czas w najmodniejszych miejscach w mieście. Jak się jednak okazuje, jednym z najmodniejszych miejsc jest ostatnio gabinet psychiatra warszawa. Zmiany zaszły ogromne- coraz mniej wstydzimy się tego, że nasze życie nas przytłacza. Oczywiście, hasło „psychiatra warszawa” wciąż ma wydźwięk pejoratywny, ale nie mogąc nadążyć za uciekającym czasem coraz częściej korzystamy z jego usług.

warszawa psychiatra

Teoretycznie coraz potężniejsi (bo uzbrojeni w najmodniejsze gadżety i w markowych kurtkach) jesteśmy wewnętrznie coraz słabsi. Ciągła pogoń- tak naprawdę nie wiadomo za czym- sprawia, że w pewnym momencie coś w nas pęka. I co wtedy? Po co mieć najnowszy smartfon na rynku, jeśli za pół roku pojawi się nowszy model? Po co mieć najpiękniejszą dziewczynę na roku, jeśli ona jest ze mną tylko dla pieniędzy? Nagle okazuje się, że nie mamy nic. Wówczas wpadamy w dołek, na razie niewielki, zaledwie potykamy się. Ale to moment, w którym możemy powiedzieć sobie: „dość”! Potrzeba nam wtedy przyjaciół (ale prawdziwych) i rodziny, potrzebujemy wsparcia. Jeśli go nie uzyskamy w porę, wpadniemy głębiej w depresję, z której wyjść możemy jedynie przy pomocy psychiatry, nierzadko też leków. O ile dużo już wiemy o depresji pojawiającej się u dorosłych, o tyle depresja wieku dziecięcego zaczyna stanowić równie poważny problem. psycholog warszawaseksuolog warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa

Dzieciństwo, okres który powinien kojarzyć się jako czas beztroski i radości, coraz częściej nim nie jest. Dzieci widzą zabieganych dorosłych, i nieświadomie powielają schematy. Próbują pogodzić szkołę z dodatkowymi zajęciami (bo już jako małe dzieci wiedzą, że tylko dodatkowa nauka pomoże im w przyszłości uzyskać dobrą pracę), a czasami po prostu nie dają rady. Nie mają czasu na regenerację, nie mają czasu na swobodną zabawę z rówieśnikami. Ba, często jedyny kontakt z koleżankami czy kolegami mają za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Wirtualne życie ich pochłania, więc nie potrafią nawiązywać prawidłowych relacji międzyludzkich. Psycholog dziecięcy warszawa ma coraz więcej pacjentów, ale też szanse wyprowadzenia dzieci ze stanów depresyjnych czy lękowych jest częściej spotykane. Ważne jest w tym miejscu wsparcie rodziców i dziadków i często zdarza się, że po jakimś czasie w zajęciach terapeutycznych bierze udział cała rodzina. Musimy zdać sobie sprawę, że nasza depresja, czy depresja naszego dziecka to nie jedynie problem indywidualny. psycholog dziecięcy warszawa.

warszawa psycholog dla dzieci

To wina całego systemu (najczęściej rodzinnego), który w którymś miejscu zafiksował się nie na tym, na czym powinien. O tym, że życie w dwudziestym pierwszym wieku nie jest łatwe napisałam, ale to nie wpływa na pojmowanie wartości uniwersalnych takich jak miłość, szacunek czy tolerancja, które powinny być składnikiem każdej dobrej rodziny. Warto o tym pamiętać i w pędzie znaleźć czas dla siebie nawzajem. psychoterapia warszawapsychiatra warszawa