leczenie infekcji intymnej, na gojenie się krocza, jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie, co na gojenie sie krocza, jak przyspieszyc gojenie sie krocza, naturalne leczenie infekcji intymnych, jak leczyć infekcje intymne w ciąży, leczenie infekcji intymnych bez recepty, masc na gojenie sie krocza, leczenie infekcji intymnych podczas okresu, skuteczne leczenie infekcji intymnych, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty, hexanova.pl, hexanova,

Infekcje intymne występują, gdy zaburzona jest równowaga flory bakteryjnej pochwy. Fizjologicznie obecne drobnoustroje (głównie bakterie z rodzaju Lactobacillus) są wtedy w mniejszości, a przeważają drobnoustroje, które są potencjalnie patogenne. Infekcje intymne mogą być o podłożu: bakteryjnym, grzybiczym, mieszanym, spowodowane przez pierwotniaki.

Najczęstsze objawy infekcji intymnych obejmują:

  • Wydzielina z pochwy przyjmująca barwę białą, żółtą lub szarą o zmienionej konsystencji i zapachu
  • Swędzenie i zaczerwienieni okolic intymnych
  • Ból podczas stosunku.

Jeśli kobieta zauważy jeden z wyżej wymienionych objawów, powinna jak najszybciej rozpocząć leczenie, aby je zmniejszyć i zminimalizować możliwość dalszej infekcji.

Infekcja intymna – bakteryjna

Bakteryjne zapalenie pochwy jest spowodowane przez bakterie zlokalizowane w jej środowisku. Mikroflora pochwy składa się z dobrych bakterii (bakterie kwasu mlekowego) i bakterii beztlenowych – złych. Równowaga fizjologiczna polega na tym, że jest więcej dobrych bakterii, w przeciwnym wypadku dochodzi do bakteryjnego zapalenie pochwy. Leczenie infekcji intymnej bakteryjnej wiąże się z przyjmowaniem sulfonamidów a czasami nawet antybiotyków. Ginekolog może przepisać kapsułki dopochwowe przeciwzapalne, proces leczenia trwa najczęściej tydzień.leczenie infekcji intymnej, na gojenie się krocza, jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie, co na gojenie sie krocza, jak przyspieszyc gojenie sie krocza, naturalne leczenie infekcji intymnych, jak leczyć infekcje intymne w ciąży, leczenie infekcji intymnych bez recepty, masc na gojenie sie krocza, leczenie infekcji intymnych podczas okresu, skuteczne leczenie infekcji intymnych, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty, hexanova.pl, hexanova,

W przypadku infekcji bateryjnej specjalistyczne leczenie ginekologiczne jest niezbędne, jednak naturalne leczenie infekcji intymnych może w znacznym stopniu spowodować złagodzenie objawów takich jak swędzenie czy pieczenie. Można przygotowywać napary z rumianku do podmywania lub roztwór z nadmanganianu potasu. Ponadto warto zaopatrzyć się z płyn do higieny intymnej oparty na bazie kwasu mlekowego.

Infekcja intymna – grzybicza

Grzybica pochwy jest jedną z najczęstszych infekcji intymnych u kobiet. Najczęstszym źródłem infekcji są grzyby z rodzaju Candida. Objawy grzybicy pochwy pojawiają się w momencie osłabienia organizmu. Grzyby czasami naturalnie występują w pochwie, jednak w wyniku zaburzeń równowagi pH nie neutralizują i nie wychwytują środowiska pochwy, co prowadzi do rozwoju stanu zapalnego.

Grzybicę pochwy można rozpoznać na podstawie zmiany w wydzielinie z pochwy, pojawia się biała, zsiadła wydzielina z pochwy o specyficznym zapachu drożdży. Ponadto pojawia się ciągłe swędzenie, pieczenie, które często dotyczą nie tylko pochwy. Skuteczne leczenie infekcji intymnych takich jak grzybica pochwy przeprowadzane jest za pomocą maści i globulek dopochwowych. Takie leki dostępne są także bez recepty. Wskazane jest naturalne leczenie infekcji intymnych grzybiczych za pomocą podmywania się, robienia nasiadówek i płukanek z takich ziół jak kora dębu i rumianek.

leczenie infekcji intymnej, na gojenie się krocza, jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie, co na gojenie sie krocza, jak przyspieszyc gojenie sie krocza, naturalne leczenie infekcji intymnych, jak leczyć infekcje intymne w ciąży, leczenie infekcji intymnych bez recepty, masc na gojenie sie krocza, leczenie infekcji intymnych podczas okresu, skuteczne leczenie infekcji intymnych, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne, kapsułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty, hexanova.pl, hexanova,Infekcja intymna – mieszana

Środowisko mikrobiologiczne pochwy składa się z pałeczek kwasu mlekowego, bakterii beztlenowych, a czasem także grzybów. W sytuacji, gdy jest kwaśne pH pochwy, następuje wzrost ilości bakterii szkodliwych dla zdrowia kobiet. Ten brak równowagi to bakteryjne zapalenie pochwy. Ale to nie koniec. Zdarza się, że u niektórych kobiet w wyniku infekcji bakteryjnej może wystąpić wtórna infekcja grzybicza, czyli mieszana infekcja intymna bakteryjno- grzybicza. W przypadku złożonej infekcji intymnej można nabyć kapsułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty, natomiast ginekolog może zlecić leczenie infekcji intymnej mieszanej przy pomocy leków skojarzonych o szerokim spektrum działania. Naturalnym leczeniem infekcji intymnych mieszanych jest substancja, którą uzyskuje się z odtłuszczonego mleka i serwatki to laktoferyna. Posiada działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Leczenie infekcji intymnych podczas okresu

Okres (miesiączka) jest fizjologicznym złuszczaniem nabłonka macicy zachodzącym w wyniku działania wielu różnych hormonów. Leczenie infekcji intymnych podczas okresu jest prowadzone inaczej, ginekolog może zmienić kaspułki dopochwowe przeciwzapalne na leki doustne. W czasie miesiączki nie można stosować leków dopochwowych. Dopiero po zakończonym krwawieniu można wznowić stosowanie kapsułek, ale w porozumieniu z ginekologiem, ponieważ terapia tabletkami mogła być wystarczająca. Naturalne leczenie infekcji intymnych może być stosowane jedynie w formie podmywania z użyciem naparów ziołowych.

Jak leczyć infekcje intymne w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, wszystkie podejmowane działania mogą wpływać na płód, dlatego w przypadku infekcji intymnej w ciąży należy konsultować się z ginekologiem. W przypadku infekcji grzybiczej może zostać przepisane leczenie na pomocą globulek dopochwowych oraz miejscowe w postaci maści do nakładania na okolice sromu. Bakteryjne infekcje intymne w czasie ciąży będą leczone antybiotykami w postaci tabletek do łykania lub kaspułek dopochwowych przeciwzapalnych. Jednak przed podaniem takich preparatów najczęściej wykonywany jest posiew, aby zastosować najskuteczniejszy sposób leczenia.

Jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie?

Gojenie krocza po porodzie w przypadku wykonania nacięcia trwa najczęściej od miesiąca do sześciu tygodni i to właśnie w tym okresie trzeba zadbać o zaopatrzenie się w produkty na gojenie się krocza. Jeżeli kobieta zauważy, że rana nieefektownie się zabliźnia warto zakupić masc na gojenie sie krocza, która spowoduje spłycenie blizny. Wiele kobiet po porodzie zastanawia się, co na gojenie sie krocza będzie najskuteczniejsze. Można zadbać o naturalne metody, czyli przemywanie okolic krocza przy pomocy ziołowych naparów z kory dęby, rumianku, nagietka. Niektóre mamy wlewają do wody olejek herbaciany, który łagodzi gojenie się rany po nacięciu. Równie skuteczne jest podmywanie się wodą ze środkiem zawierającym benzydaminy chlorowodorku.

    Jak przyspieszyc gojenie sie krocza w przypadku pojawienia się obrzęku? Dobrym pomysłem będzie zastosowanie lodu owiniętego delikatnym materiałem, lub wykonanie nasiadówek z takich ziół jak oczar wirginijski, lawenda, kora dębu. Preparaty zawierające w swoim składzie kwas mlekowy i hialuronowy, aktywne srebro, które posiada właściwości bakteriobójcze są także wskazane podczas gojenia się ran krocza po porodzie. Najczęściej masc na gojenie sie krocza produkowana jest na bazie naturalnych ziołowych składników takich jak: rozmaryn, nagietek, tymianek, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Chcesz zostać mamą? Sprawdź!
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę:
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę.