laweta sierpc

Młodzież na drogach – sprawcą wypadków – potrzebna laweta Włocławek

Niemalże codziennie słyszy się o różnego typu wydarzeniach związanych z kierowcami, które dzieją się na naszych drogach. Każdego dnia dochodzi do dziwnych i zaskakujących, nieprzyjemnych lub zabawnych sytuacji. Jednak nie wszystkie z nich kończą się pozytywnie dla szarżujących i mających bogatą wyobraźnię (najczęściej) młodych kierowców. W tym miejscu opiszę widzianą dziś intrygującą sytuację, która jak myślałam do tej pory zdarza się tylko w filmach.

laweta wyszogród

Otóż sytuacja rozegrała się dziś rano. Na jedno ze skrzyżowań wjechał z piskiem opon czarny samochód typu kombi. Na początku pomyślałam, że to tylko nieodpowiedzialny małolat, który dostał prawko kilka dni wcześniej i chce się popisać przed siedzącym z boku kolegą. Auto skręciło mocno w lewo i w kłębach dymu znikło w pobliskiej osiedlowej uliczce. Tuż po chwili usłyszałam wycie policyjnych syren. Nie musiałam długo czekać. Moim oczom ukazał się klasyczny, policyjny radiowóz. Wjechał równie energicznie i zdecydowanie na skrzyżowanie, po czym szybko się zatrzymał. Ustalenie,gdzie pojechali sprawcy zajęło zaledwie kilka chwil, bo ku zaskoczeniu kilka osób niezwłocznie zaczęło wskazywać rękoma właściwą drogę. Cała akcja trwała dosłownie minutę.

laweta sierpc

 

Zastanawiam się czy udało się tym młodym przestępcom uciec czy jednak zostali zatrzymani przez organy ścigania w odpowiednim momencie. Ciekawi mnie również motyw, który zmusił te dzieci do uciekania przed wymiarem sprawiedliwości. Co więcej policjanci wcale nie muszą ich dogonić, wystarczy, że spisali wcześniej ich numery rejestracyjne i cała sprawa prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw. Gdyby młodzianie nie zdecydowali się na ucieczkę prawdopodobnie dostaliby jedynie jakieś kary (no chyba, że byli pod wpływem alkoholu lub popełnili naprawdę ogromne wykroczenie). Moim zdaniem najprawdopodobniejszy jest jednak fakt, że albo nie mieli prawa jazdy albo policja chciała jedynie ich skontrolować.

Uszkodzone auto? Potrzebna laweta płońsk, sierpc, lipno, kowal

 

Bardzo często młodzi ludzie nie zdają siebie sprawy z konsekwencji takiego zachowania. Takie „zabawy” najszybciej mogą skończyć się poważnym wypadkiem albo uszkodzeniem auta. Wtedy są to nie tylko dodatkowe koszty np. pomoc drogowa i laweta włocławek ale również konsekwencje prawne a nawet kara więzienia. Jeśli wypadek będzie niegroźny może wystarczy tylko holowanie, jednakże są to również dodatkowe obciążenia dla rodziców nieodpowiedzialnych dzieci, które takich zachowań się dopuściły. Najważniejsze, by edukować młodzież i pokazywać, jakie skutki mogą nieść ze sobą takie sytuacje. Szarżowanie samochodem nawet jeśli posiada się prawo jazdy może mieć bardzo negatywne skutki, nie tylko dla winowajców, najczęściej cierpią niewinne osoby, które przez przypadek stały się ofiarami wypadku. Pamiętajmy o tym, żeby uczulać na takie sytuacje już od najmłodszych lat. Niestety na polskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Najczęściej przyczynami wypadku są alkohol i nadmierna prędkość oraz nieodpowiedzialność kierowców. Czy mimo postępu i bezpieczniejszych aut, wcale nie jest bezpieczniej? A może filmy akcji i gry komputerowe dodają młodzieży skrzydeł i podnoszą adrenalinę, która przenosi się później do realnego życia? Te pytanie pozostanie z pewnością zawsze bez odpowiedzi.