Autoholowanie Płock, pomoc drogowa, laweta

autoholowanie płock

Zima to nie jest czas kiedy kierowcy czują się pewnie na drogach. Nawet najlepsi, którzy jeżdżą od lat mogą mieć problemy, gdy nadejdzie masywny atak zimy. Sami drogowcy ostrzegają wtedy o tym, że drogi nie są do końca przejezdne, mogą tworzyć się korki i kierowcy mogą nie radzić sobie z podjazdami pod górki czy też jazdą w zakorkowanym mieście.

Co to oznacza? Realne niebezpieczeństwo na drodze. I to dla osób, które na co dzień dojeżdżają co pracy jak i dla osób, które chcą z rodziną pojechać na zimowy urlop. Ponadto wybierając się w góry trzeba pamiętać o tym, że jeździ się tam całkowicie inaczej. Po pierwsze drogi są wąskie i kręte, a po drugie jest mnóstwo górek pod które trzeba wjechać, a potem jeszcze z nich zjechać. Między innymi to powoduje, że w górach jest o wiele więcej wypadków niż w innych częściach kraju.

Czy można ustrzec się wypadku nawet na górskich drogach? Jeśli jeździmy ostrożnie i dopasowujemy swój styl jazdy od warunków na drodze mamy duże powodzenie uniknąć wypadku. Jednak to że my go nie spowodujemy nie oznaczy, że ktoś inny w nas nie wjedzie. Niestety to się bardzo często zdarza.

Czasami nie ma co się zastanawiać, trzeba wzywać pomoc drogowa Płock!

1920x1080

Co wtedy zrobić? Przede wszystkim potrzebna jest dobra pomoc drogowa płock i wezwanie odpowiednich służb, które oznakują drogę jako nieprzejezdną lub skierują kierowców na inny pas i będą nadzorować ruch wahadłowy. W momencie, kiedy w wypadku ktoś ucierpi potrzebne będzie pogotowie ratunkowe. Ale warto mieć w samochodzie ważną apteczkę i koc, aby do czasu przyjazdu lekarza można było opatrzyć drobne skaleczenia czy przykryć kocem rannego, aby nie zmarzł.

Z technicznej strony potrzebne będzie autoholowanie płock albo nawet laweta płock, aby przetransportować samochody po wypadku do odpowiedniego warsztatu samochodowego, w którym będą naprawione. Zależy to głównie od tego co mamy wskazane w polisie ubezpieczeniowej. Czasem jednak szkoda jest niewielka i policja zatwierdzi nam powrót na czterech kołach do domu.

Czy zawsze trzeba wzywać policję? Zasada jest taka, że jeśli była to malutka stłuczka, nikomu nic się nie stało i szkodę można szybko i tanio naprawić na przykład zbita tylna lampa – nie ma takiej potrzeby. Jednak w przypadku, gdy wypadek spowodował obrażenia u kogokolwiek oraz samochody nie nadają się do dalszej jazdy lepiej jest zadzwonić po policję. W razie wątpliwości dzwoniąc po swoją pomoc drogową pod numer telefonu zawarty w polisie możemy zapytać, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze i zrobić jak nam zaleca ubezpieczyciel. Nie działajmy na własną rękę.