Dostawy kurierem DHL express w święta

Grudzień jest najbardziej intensywnym okresem dla sprzedawców i kupujących, a także dla firm logistycznych, które dbają o jakość i terminowość dostaw przesyłek. Z danych DHL Express, firmy zajmującej się międzynarodowymi lotniczymi przesyłkami ekspresowymi, wynika, że przed świętami nie tylko kupujemy i oczekujemy na zamówienia, ale również sami wysyłamy paczki za granicę.

Najpopularniejsze kierunki działań

Według danych DHL Express, dziesiąta część przesyłek realizowanych w grudniu przez tę firmę trafia do odbiorcy w Stanach Zjednoczonych, a Polacy wysyłają o połowę mniej do Chin, które są drugim najpopularniejszym kierunkiem nadań. Wśród krajów europejskich w czołówce znalazły się Wielka Brytania, Niemcy i Turcja, a Polacy również wysyłają przesyłki do miejsc w Ameryce Południowej i Środkowej oraz Azji. Warto wiedzieć, że Polska jest ważnym graczem na arenie międzynarodowego handlu i znalazła się w pierwszej dwudziestce państw pod względem tempa i skali wzrostu wymiany handlowej, obok Chin i Irlandii, według raportu „DHL Trade Growth Atlas 2022”. DHL Express jest częścią tego procesu i zapewnia rytm międzynarodowej wymianie, obecnej w 220 krajach i terytoriach na całym świecie, co pozwala wspierać klientów w kwestiach celnych, szczególnie w intensywnym okresie przedświątecznym, kiedy czas dostawy jest kluczowy – komentuje Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DHL Express Polska.

Co zamawiają Polacy na święta?

Przesyłki są równie zróżnicowane jak kierunki ich nadania. Z danych DHL Express wynika, że Polacy najczęściej wysyłają przedmioty lub paczki o wartości od 130 do 200 zł, a średnia wartość przesyłki wynosi około 270 zł. Niektóre przesyłki mogą jednak mieć wartość dochodzącą do 10,000 zł. Różnorodność dotyczy również wagi przesyłek, z największą liczbą tych ważących około 1,5 kg, ale pojawiają się również paczki ważące ponad 300 kg. Średnia waga przesyłki wysyłanej za granicę wynosi 2,5 kg. Przesyłki z Polski, które otrzymują zagraniczni odbiorcy, zazwyczaj zawierają produkty spożywcze, zabawki, ubrania i akcesoria. Wśród najpopularniejszych przedmiotów i towarów znalazła się również elektronika, w tym hulajnogi elektryczne. Wysyłanie różnych urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, akumulatory, sprzęt RTV i zabawki, w ekspresowych lotniczych przesyłkach nie jest zaskakujące, ponieważ wymaga to odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów zawierających akumulatory lub nawet zwykłe baterie, które mogą być uznane za towar niebezpieczny (DGR) i podlegać specjalnym przepisom. Lotnicze cargo jest niezrównane jeśli chodzi o bezpieczeństwo i niezawodność, szczególnie jeśli liczy się czas dostawy i wsparcie w procedurach celnych. Firmy i klienci, którymi się opiekujemy, doceniają możliwość dostawy tego rodzaju towarów do 115 krajów na całym świecie – mówi Edwin Osiecki.

Chcesz wiedzieć więcej na tematy związane z logistyką, magazynowaniem i transportem? Odwiedź serwis informacyjny Log24 – serwis informacji z branży logistycznej.