Domek holenderski

Mobilne domki holenderskie to doskonała opcja dla osób, które lubią podróżować i cenią sobie wygodę i komfort. Te niewielkie, lekkie budynki są łatwe do przemieszczania i pozwalają cieszyć się swobodnym stylem życia w każdym miejscu. Jeśli marzysz o swoim własnym, małym mieszkaniu w pięknych okolicach, oto kilka ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze mobilnego domku holenderskiego.

Wielkość domku holenderskiego – jaka jest najlepsza?

Mobilne domki holenderskie są dostępne w różnych rozmiarach, od małych, jednopokojowych budynków do większych, kilkupokojowych domów. Przede wszystkim upewnij się się, że wybrany domek jest odpowiedni dla twoich potrzeb i wymagań – rozmiar zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Warto także rozważyć, ile osób będzie mieszkało w takim domku oraz jakie będzie jego docelowe przeznaczenie. Wiele osób wykorzystuje domki holenderskie jedynie sezonowo, np. na wakacje na działce, z tego względu ich rozmiar nie musi być duży – ważne, aby domek był funkcjonalny.

Konstrukcja domku

Trzonem domków holenderskich są najczęściej drewniane elementy konstrukcyjne – przede wszystkim po to, aby ich konstrukcja była lekka i łatwa do transportowania. Jednocześnie, pomimo użycia drewna, domki holenderskie pozostają stabilnie i całkiem dobrze wygłuszone – zupełnie jak standardowe konstrukcje. Ściany takiego domku również najczęściej są drewniane, z wygłuszeniem w środku, dzięki temu zyskasz komfort i wygodę mieszkania w domku holenderskim.

Ile trzeba zapłacić za domek holenderski?

Ceny mobilnych domków holenderskich mogą się znacznie różnić w zależności od wielkości, materiałów i stylów konstrukcyjnych. Używane domki holenderskie możesz kupić już za 15 tysięcy złotych! Aby wybrać najlepszy używany model domku angielskiego lub holenderskiego warto zapoznać się z ofertą firmy Domki Rodos, która dodatkowo oferuje bezpłatny transport na terenie całego kraju. Za nowy domek trzeba jednak zapłacić znacznie więcej – nawet 500 tysięcy złotych. Czy warto? Wszystko zależy od Twoich preferencji, trzeba jednak przyznać, że nowe domki holenderskie są zdecydowanie bardziej luksusowe .

Przed kupnem domku – na co zwrócić uwagę

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia będzie oczywiście stan techniczny domku. Szczególnie zwróć uwagę na stan okien – to niezwykle ważne w kontekście utrzymania ciepła we wnętrzu. Jednocześnie, kiedy będziesz już we wnętrzu sprawdź, czy wszystkie gniazdka elektryczne działają – niedziałające będą oznaką problemów z instalacją elektryczną, a to ostatnie, czego oczekujesz po Twoim domku holenderskim. Jeśli w środku poczujesz zapach stęchlizny to również będzie to niepokojący objaw. Może to oznaczać, że we wnętrzu jest wilgoć, a ze względu na konstrukcję domku holenderskiego może być ciężko pozbyć się jej samodzielnie.