elewacje, izolacje

Własne mieszkanie – inwestycją w przyszłość – elewacje

W 2014 roku pojawiło się wiele zmian w prawie za, którymi często nie nadążymy. Rok 2014 to między innymi zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych. Każde młode małżeństwo marzy o własnym domu czy mieszkaniu. Do tej pory było trochę łatwiej o otrzymanie takiego kredytu, jednak obecnie może to już nie być takie proste. Oczywiście czas pokaże w jaki sposób Polacy poradzą sobie z tym problemem. Aktualnie żadna placówka bankowa w Polsce nie udzieli nam pożyczki na 100 procent zakupu danej nieruchomości. Oczywiście program „Mieszkanie dla młodych” ma wspomóc i ułatwić zakupienie mieszkania, jednak tutaj też jest wiele wymagań, których nie każdy ma możliwość spełnić. Najbardziej dotkliwą zmiana jest wycofanie kredytów bez wkładu własnego. Aktualnie należy udowodnić bankowi, że posiadamy 5 procent wartości całego mieszkania. elewacje, docieplanie domów, ocieplanie budynków

docieplanie domów ocieplanie budynków

 

Ocieplanie styropianem, docieplanie domów, ocieplanie budynków!

 

Osoby młode, które najczęściej jeszcze nie mają stałej pracy lub zarabiają średnio 1500 zł miesięcznie niezwykle trudno jest im nazbierać kilkanaście tysięcy złotych, aby spełnić jeden z warunków. Oczywiście to nie daje również gwarancji, że upragnioną pożyczkę otrzymamy. Dlatego tysiące rodzin musi się liczyć z długoletnim oszczędzaniem, aby mieć właśnie na wkład własny. Program „Mieszkanie dla młodych” to liczne wymagania i warunki do spełnienia, których oczekuje ustawodawca. Oczywiście jeśli noga nam się podwinie, nie możemy takiego mieszkania ani wynająć, a tym bardziej sprzedać. Są również przewidziane konsekwencje, za złamanie tych reguł. Jedną z nich jest zwrot otrzymanej dopłaty. Należy także brać pod uwagę, że program pozwala tylko na zakup nowych mieszkań, zupełnie pomija nieruchomości używane. Poza tym nie dotyczy to osób, które mają więcej niż 35 lat i już wcześniej były właścicielami nieruchomości.

elewacje elewacja izolacja

Elewacje czy warto?

 

Kredyt musimy zaciągnąć minimum na 15 lat i w kwocie która stanowić będzie 50 procent ceny zakupu własnego m. lub domu. Jak widzimy jest wiele wymagań, aby posiadać własny dom czy mieszkanie, jednak jak już spełnimy te warunku poczucie posiadanie własnych „czterech kątów” jest bezcenne. Scala to rodzinę, daje miejsce spotkań bliższych i dalszych krewnych, domownicy mogą czuć się bezpiecznie i zaaranżować wnętrza w taki sposób jaki najbardziej im odpowiada. Należy jednak mierzyć „siły na zamiary”, jeśli nie posiadamy stałych dochodów, nie mamy stałej umowy lub pracuje tylko jeden ze współmałżonków trzeba pamiętać, że przyszłość maluje się różnymi barwami. Z pewnością warto również zaznaczyć fakt, iż jeśli dom nabędziemy trzeba zawsze zadbać o elewacje. Jest to bardzo ważna kwestia. Docieplanie domów to w obecnych czasach standard. Domy drewniane ocieplamy najczęściej wełną zaś pozostałe ocieplanie styropianem. Podejmując takie decyzje trzeba również pamiętać, żeby elewację wykonywała firma, która ma do tego stosowne kwalifikacje i umiejętności. Na naszym krajowym rynku tych firm jest mnóstwo, warto jednak wybrać tę sprawdzoną np. przez znajomych czy rodzinę. Można też pokusić się o zasięgnięcie opinii z Internetu, jednakże pamiętajmy, że nie zawsze mogą być one wiarygodne. Zarówno mieszkanie jak i dom to korzystna inwestycja we własną przyszłość.

izolacja elewacje