docieplanie stropów piwnic

Docieplanie stropów piwnic w Hydro-Clean

Starsze budynki często generują bardzo duże straty ciepła. Dotyczy to przede wszystkim dachu, który bardzo często nie jest wcale ocieplony, nieszczelnych okien oraz zbyt cienkich ścian zewnętrznych. Problem dotyczy przede wszystkim starszych domów, które były budowane w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Tutaj potrzeba docieplenia jest naprawdę bardzo duża. Na szczęście na rynku materiałów dociepleniowych można znaleźć cały szereg produktów, dzięki którym można wyeliminować straty ciepła w domu i sprawić aby budynek był energooszczędny.
Podstawą jest wykonanie warstwy ocieplenia na dachu budynku. Tutaj do ocieplenia wykorzystuje się przede wszystkim wełnę mineralną oraz wełnę szklaną. Prawidłowo wykonane ocieplenie musi się składać z co najmniej dwóch warstw ocieplenia. Pierwszą warstwę wełny wkłada się w przestrzenie pomiędzy krokwiami. Trzeba jednak koniecznie pamiętać o zachowaniu szczeliny wentylacyjnej, która jest odpowiedzialna za prawidłowy przepływ powietrza w przestrzeni dachowej.
Do docieplania stropów oraz ścian zewnętrznych budynków wykorzystuje się styropian do docieplenia. Może mieć on różną grubość, jednak im grubsza będzie warstwa ocieplenia tym lepiej. Jeżeli nie chce się stosować zbyt grubej warstwy ocieplenia, a myśli się o otrzymaniu jak najlepszych parametrów energooszczędnych to koniecznie trzeba się zdecydować na styropian utwardzany. Przy tej samej grubości można uzyskać jak najlepsze parametry.
Każdą płytę styropianu przykleja się na ściany i na stropy za pomocą kleju. Bardzo duże znacznie ma także docieplanie stropów piwnic, dzięki czemu ciepło nie ucieka do niższych części domu, gdzie zazwyczaj nie ma ogrzewania.
Wykonanie docieplenia budynku jest także podstawą do stworzenia, nowej pięknej elewacji budynku. Na warstwę ocieplenia stosuje się jeszcze tynki, dzięki którym można nadać budynkowi zupełnie inny charakter. Tynki są dostępne w wielu różnych kolorach oraz w wielu różnych strukturach. Można zdecydować się także na wprowadzenie do elewacji budynku różnych elementów dekoracyjnych, takich jak np. dekoracje nad oknami, błonie itp.